BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  SEKTI RILINDJE DHE FORCA E BESIMIT QË BASHKON NJEREZIT N’PARTI Nga: Enkelejda RICA

  Kategori: KRYESORET / LAJME / POLITIKE&EKONOMI / RAJONI / BOTA / ANALIZE / RAPORTE Tarih: 25-10-2019, 17:18
  SEKTI RILINDJE DHE FORCA E BESIMIT QË BASHKON NJEREZIT N’PARTI Nga: Enkelejda RICA  SEKTI RILINDJE DHE FORCA E BESIMIT QË BASHKON NJEREZIT N’PARTI

  Nga: Enkelejda RICA  Ideali politik është forca që bashkon radhet e njerzeve që ndajnë mendime të njejta ose të përaferta.

  Si në çdo force politike edhe ne Partine Siçiliste (socialiste) të Shqiperise forca e besimit që i bashkon është ajo e krimit të organizuar.

  Kriteri kryesor që në PS të bëhesh pjesë dhe padyshim të marrësh post është kriteri i kriminalitetit.

  Nuk merret në konsideratë shkollimi aq më pak origjina apo elemente të tjere të tille.

  Kjo rezume që sapo bëra është tabloja e ekipit rilindas ku vlerat politike dhe njerezore kanë vdekur që në kohen kur në krye të ketij sekti u vendos Edi Rama. Rezultatet duken qarte.

  Gjashtë vite qeverisje dhe po bëhet gati shtatë, dhe vendi është zhytur në varferi dhe kaos.

  E s’kishte si të ndodhte ndryshe kur një vend qeveriset nga banditë.

  Por ajo që është e peshtirë është relativizimi dhe perafrimi që kerkojne ti bejnë ngjarjeve.

  E keqja sulmohet nuk relativizohet.

  Ju nuk do të jeni kurrë si ne dhe ne fatmiresisht zotit nuk kemi për të qene kurre si ju.

  Idealet dhe forca jonë e të besuarit ka permbysur diktatura,
  e njëjta gjë do të ndodhë edhe këtë radhë me diktaruren e krimit.

  Enkelejda M. RICA

  SEKTI RILINDJE DHE FORCA E BESIMIT QË BASHKON NJEREZIT N’PARTI Nga: Enkelejda RICA

  BesaTime.com
  ponomhoope 13 Kasım 2019 23:06

  <a href="http://debuteauto.ru/user/troshEvelf/">http://debuteauto.ru/u
  ser/troshEvelf/</a>

  <a href="http://www.aeronavia.ru/user/hromVep/">http://www.aeronavia.r
  u/user/hromVep/</a>

  <a href="http://russianculturalcenterinalaska.com/index.php?subaction=userinfo
  &user=golovaSoirl">http://russianculturalcenterinalaska.com/index.php?su
  baction=userinfo&user=golovaSoirl</a>

  <a href="http://www.simfoniya.az/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=15685"
  >http://www.simfoniya.az/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=15685</a>

  <a href="http://rvolchansk.ru/user/taberasprefe/">http://rvolchansk.ru
  /user/taberasprefe/</a>
  Alıntı yap
  vasneLerPoofs 14 Kasım 2019 03:39

  <a href="http://www.asienforum-ev.de/forum/viewtopic.php?p=33696#33696"&g
  t;http://www.asienforum-ev.de/forum/viewtopic.php?p=33696#33696</a>

  <a href="http://anytesto.ru/user/vagifarnex/">http://anytesto.ru/user/
  vagifarnex/</a>

  <a href="http://kapitanotvet.ru/user/lapatykLal/">http://kapitanotvet.
  ru/user/lapatykLal/</a>
  Alıntı yap
  barkoselia 15 Kasım 2019 19:11

  <a href="http://www.loginteriors.ru/forum/user/44216/">http://www.logi
  nteriors.ru/forum/user/44216/</a>

  <a href="http://kinododo.ru/user/rybaknot/">http://kinododo.ru/user/ry
  baknot/</a>
  Alıntı yap
  kol.cAdjound 16 Kasım 2019 05:02

  <a href="http://ugreshlib.ru/user/averyAbing/">http://ugreshlib.ru/use
  r/averyAbing/</a>

  <a href="http://azetabilliards.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=38871">ht
  tp://azetabilliards.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=38871</a>

  <a href="http://city-skyline.ru/user/golovahow/">http://city-skyline.r
  u/user/golovahow/</a>

  <a href="http://incatalogues.ru/bbs/tools.php?event=profile&pname=kuzmijoppy&q
  uot;>http://incatalogues.ru/bbs/tools.php?event=profile&pname=kuzmijoppy</
  a>
  Alıntı yap
  Rogererusargeawn 19 Kasım 2019 23:36

  Квартирный переезд http://loaches.ru/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=57921 импульс грузовые перевозки
  С нашей компанией переезжать http://telesam5.ru/forum/user/982212/ грузовые перевозки проводки в новую квартиру легко — круглосуточно и оперативно поможем упаковать, загрузить и доставить http://xn--b1aai5aed1exa.xn--p1ai/communication/forum/user/16105/ грузоперевозки делла киев вещи. Опишите ситуацию менеджеру, дабы подобрать http://torzhokadm.nichost.ru/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=235768 грузоперевозки газель невинномысск цена — от экономичной перевозки с грузчиками http://railts.ru/communication/forum/user/28242/ грузоперевозки город дмитров до сложных составных услуг, включая сборку и установку мебели.
  Грузовое такси http://dp2.minzdravrso.ru/about/forum/user/13610/ грузоперевозки люберцы недорого
  Грузоперевозки https://dixinews.kz/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=5622 грузоперевозки газель нижнекамск становятся проще, когда вызываешь такси ради вещей. Мобильный грузовик http://garoil.ru/communication/forum/user/9939/ диспетчер грузовой перевозки хорош ради поездок по городу и подается круглосуточно в течение 20 минут. В него поместится до 1.5 тонн груза http://www.mebelsfabriki.ru/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=10799 грузоперевозки газель кстово и самоуправно доверитель — отправляйтесь в кабине водителя, пользуйтесь скидками на перевозку http://www.etp-sd.ru/forum/user/39455/ грузоперевозки 4 грн км через двери до двери и услуги грузчиков.
  Alıntı yap
  DanielNok Dün, 23:13

  kratom legal
  <a href="https://kratomyou.com/#">kratom crazy</a>
  kratom powder
  happy hippo kratom
  kratom safety
  <a href="https://cbdoilgr.com/#">cbd pure</a>
  cbd oil arthritis
  plus cbd oil
  pure cbd oil for pain

  coastline kratom
  <a href="https://kratomyou.com/#">coastline kratom</a>
  kraken kratom coupon code
  kama sumatra kratom
  how does kratom work
  <a href="https://cbdoilgr.com/#">cbd oil side effects</a>
  hemp oil cbd
  benefits of cbd oil
  cbd oil dosage calculator
  Alıntı yap
  EdwardBlear Bugün, 09:50

  kratom tablets
  <a href="https://kratomyou.com/#">kratom near me</a>
  gold vein kratom
  kratom side effects
  kratom use
  <a href="https://cbdoilgr.com/#">cbd products</a>
  pure cbd
  american shaman cbd
  broad spectrum cbd oil
  Alıntı yap
  vinokRounk Bugün, 19:24

  <a href="http://odush.sportmagadan.ru/user/vpotaprougs/">http://odush.
  sportmagadan.ru/user/vpotaprougs/</a>
  Alıntı yap

  SA E VËSHTIRË ËSHTË TË JESH RAMUSH? Tea ISLAMAJ

  SA E VËSHTIRË ËSHTË TË JESH RAMUSH? Tea Islamaj...

  “PARADOKSI RAMA” dhe PARTIA (e ndryshuar) SOCIALISTE : Nga Fitim Zekthi

  “PARADOKSI RAMA” dhe PARTIA (e ndryshuar) SOCIALISTE Nga Fitim Zekthi...

  ---

  "Çamët janë Shqiptarë dhe vendi i tyre është Çamëria"

  "Çamët janë Shqiptarë dhe vendi i tyre është Çamëria"...

  KOSOVA ËSHTË ZEMRA e ÇAMËRIA ËSHTË SHPIRTI i SHQIPËRISË: KEMI VEÇ NJË ATDHE

  KOSOVA ËSHTË ZEMRA e ÇAMËRIA ËSHTË SHPIRTI i SHQIPËRISË, NE SHQIPTARËT KEMI VEÇ NJË ATDHE Ne fjalimin e bërë në Konventën e PDIU-së në Tiranë deputetja Mesila Doda, njëkohësisht dhe sekretarja e përgjithshme e PDIU'së duke folur...

  O ARTA DADE: DO S’DO TI ÇËSHTJA ÇAME ËSHTË ÇËSHTJE KOMBËTARE DHE E TË GJITHË SHQIPTARËVE

  O ARTA DADE: DO S’DO TI ÇËSHTJA ÇAME ËSHTË ÇËSHTJE KOMBËTARE DHE E TË GJITHË SHQIPTARËVE shkruan adresen e vet te rrjetit social Vjollca Braho. Postimi i plotë;...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu Güncelleimage
image
image
image
BESA TIME 2004-2017 ®

Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.
Kontakto: info@besatime.com
RRETH NESH
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali zyrtar i “DIASPORËS DHE LOBIT SHQIPTAR NË TURQI”.

DIZANJIMI WEBFAQES: Shaban ILIRI, PERKTHIMI NE SHQIP CAN ARNAVUT - Kontakto: shabaniliri35@gmail.com'