BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  KËSHTU FLET KRYEMINISTI PATRIOT SHQIPTAR RAMUSH HARADINAJ

  Kategori: KRYESORET Tarih: 31-01-2019, 17:10
  KËSHTU FLET KRYEMINISTI PATRIOT SHQIPTAR RAMUSH HARADINAJ

  KËSHTU FLET KRYEMINISTI PATRIOT SHQIPTAR RAMUSH HARADINAJ

  Nga Sokol Brahaj

  Sot në fjalimin e mbajtur në akademinë përkujtimore në 22-vjetorin e rënies së Dëshorëve të kombit, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu në Junik, Kryeministri Ramush Haradinaj tha se bashkësia ndërkombëtare ka kërkuar që Kosova të "japë tokë ose Republikë brenda Republikës" nëse Serbia e njeh shtetin e Kosovës. Por kjo është e pa pranuar për çdo Shqiptar që ka derdhë gjakun për atdhe.

  Haradinaj në fjalimin e tij brilant e patriotik tha se: kërkohet me u përmbylle marrëveshje Kosovë Serbi dhe është në interestë mirë për ne. Ne si komb e si shtet kemi kërkua ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare vazhdimisht që të përmbyllet me njohje, por ata na kanë thënë çka jepni ju si komb nëse ju njeh Serbia?

  Në çdo platformë ne si komb shqiptar u kemi thënë se kemi vajza të dhunuara e njerëz të vrarë e të zhdukur dhe një ekonomi të rënuar.

  Kemi dhënë shumë po nuk po themi mi i harrua, por ne duam me u pajtua.

  Atyre u kemi thënë që për pajtim e për të na njohur si shtet kemi dhën shumë por nuk mjafton çdo herë kështu.

  Në vazhimësi ata na kanë thënë, atëherë duhet me dhënë ju përsëri. Ata na kanë kërkuar me dhënë tokën tonë, veriun tonë që ka miniera ose nëse nuk jepni tokë jepni "Një Republikë brenda Republikës/Zajednicë"".

  Duhet ta dijë i gjithë kombi shqiptarë që ata na kanë thënë haptas që "Serbia me dhënë njohjen pa dhënë diçka nuk po bejka".

  Unë si kryeministër po i lutem presidentin Hashim Thaçi, kreut të Kuvendit, Kadri Veselit, kryetarit të VV-së, Albin Kurtit dhe kreut të PSD-së, Shpend Ahmetit, që SERBIA TË NA JEP NJOHJE, KOSOVA T’I JEP MUNDËSI TË TREGUT EKONOMIK, Dhe Asgjë Tjetër Më Shumë.

  Për punën e taksës 100%, është normale se Amerika dhe Kina janë në luftë tregtare e për këtë më vje mirë që Trumpi ka tregu haptas që nuk bëhet më lojë me Amerikën.

  Po ashtu edhe Britania po ndahet me BE.

  Unë po i luti kolegët e mi Hashimin, Kadrinë, Albinin, Shpendin etj, a bën ne nëse na jep Serbia njohje ne po i japim tregun Kosovës.

  Tregu ynë për Serbinë është 1 miliard, ku ne e kemi buxhetin 2 miliard. Për këtë ata nëse duan me kthye tregun ne e duam njohjen. Unë nuk besoj se jam duke e tepruar apo duke u prish me ndonjë mik, por ne jemi duke bërë diçka që gjithë bota bën, "ma jep njohjen ta jap tregun”.

  “Kur e kemi me nxjerr njohjen po thonë
  Ne nuk e prishim partneritetin, ne duam njohjen dhe aq sepse ne si klasë politike e Kosovëe këtë e kemi vonuar që 20 vite. E sot është mirë mu bë të gjithë bashkë e me thënë "nuk e japim tregun pa e dhënë njohjen”.

  Duhet ditur se ne e kemi armik Serbinë, e me ata është Rusia.

  Njohja po na vyen dhe ne e duam. Ama pse e duam njohjen ne nuk japim tokë, nuk japim Republikë brenda në Kosovë "Zajednicë", por ne vetem ua kthejmë tregun.

  Së fundmi Kryeministri Ramush Haradinaj shprehi bindjen se pa njohje nga Serbia nuk do të ketë heqje të taksës. Këtë ta dijë i joni e i huaji.


  Për BesaTime

  Sokol BRAHAJ
  31/01/2019

  Fjalimi i Kryeministrit Ramush Hardinaj klikoni:  https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/videos/411760096226776/

  KËSHTU FLET KRYEMINISTI PATRIOT SHQIPTAR RAMUSH HARADINAJ


  BesaTime.com

  DOKUMENT: ENVER HOXHA DHE TË GJITHË KOMUNISTAT (E SOCIALISTAT E SOTSHËM) ISHIN DHE JANË TRADHTARË TË KOMBIT

  DOKUMENTI: ENVER HOXHA DHE TË GJITHË KOMUNISTAT (E SOCIALISTAT E SOTSHËM) ISHIN DHE JANË TRADHTARË TË KOMBIT SOT TRADHTINË KOMBËTARE TË KOMUNISTE PO E NDJEK HAP PAS HAPI PS'JA E EDI RAMËS DHE DREJTUESIT E PARTISË...

  Rrugëtimin tonë do ta vazhdojmë bashkë me Shqipërinë, do të mbetemi gjithmonë bashkë.

  "Rrugëtimin tonë do ta vazhdojmë bashkë me Shqipërinë, do të mbetemi gjithmonë bashkë. Populli i Shqipërisë, bashkëkombësit tanë kanë qenë me ne në çdo kohë dhe rrugëtimin tonë do ta vazhdojmë bashkë me Shqipërinë" Kështu është...

  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar

  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar...

  "MIRË SE ERDHE RAMUSHI JONË" URIMI NGA DIASPORA SHQIPTARE - TURQI

  "MIRË SE ERDHE RAMUSHI JONË" URIMI NGA DIASPORA SHQIPTARE - TURQI...

  THAÇI: SERBIA BËRI SPASTRIM ETNIK DHE GJENOCID NË POPULLIN SHQIPTARË TË KOSOVËS

  THAÇI: SERBIA BËRI SPASTRIM ETNIK DHE GJENOCID NË POPULLIN SHQIPTARË TË KOSOVËS Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullin Shqiptar të Kosovës. Thaçi duke folur në një...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'