BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  Kategori: --- Tarih: 7-06-2017, 18:23
  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej
  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  Greqia nuk e kapërdin dot që Çamëria është shqiptare dhe historia e saj është një njollë turpi për historinë e tyre. Madje ambasada greke paraqiti sot ankesë në Bashkinë e Tiranës përse janë përdorur gurët nga nga Filati i Çamëria për Sheshin Skënderbej shkruan Zyrtarja e lartë e PDIU-së Vjollca Braho duke e cilësuar të turpshme ankesën e Greqisë drejtuar Bashkisë dhe se këto lëvizje e bëjnë më të fortë nismën dhe qëndresën e PDIU-së që atdheu është mbi gjithçka, ne kemi Veç Një Atdhe dhe nuk mund ta lëmë më të nëpërkëmbet fati i tij.

  Reagimi i plotë në statusin Brahos:

  """Vetem pak dite ne ndajne nga inaugurimi i sheshit Skenderbej! Sheshit simbol te kryeqytetit dhe Shqiperise! I konceptuar qe ne fillese si sheshi i te gjithe shqiptareve, per ndertimin e tij jane perdorur gure nga te gjitha trevat Shqiptare! Pjese e pandare e ketij mozaiku jane edhe gure te marre nga Filati, ne Çameri!
  Fatkeqesisht, fqinji yne Greqia nuk e kaperdin dot qe Çameria eshte shqiptare dhe historia e saj eshte nje njolle turpi per historine e tyre. Madje kane paturpesine qe te dergojne Ambasadoren e tyre ne Tirane, e cila sot po paraqet ankese ne Bashkine e Tiranes perse jane perdorur guret nga Çameria per sheshin Skenderbej.
  Levizja e perfaqesues se larte te shtetit grek e ben akoma me te domosdoshme nismen dhe qendresen e Partise, Drejtesi, Integrim dhe Unitet! Sot te gjithe shqiptaret jane me Çamerine sepse e kane kuptuar qe per PDIU atdheu eshte mbi gjithçka dhe nuk mund ta leme me te neperkembet fati i tij!
  Ne kemi Veç nje Atdhe."""

  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  Gurët e Çamërisë u shtruan në Sheshin Skënderbej

  BesaTime.com

  SHQIPTARË, NGA PREVEZA NË MOLLË TË KUQE KEMI VEÇ NJË ATDHE

  "NE TË GJITHË SHQIPTARËT, PA DALLIME POLITIKE, KRAHINORE, FETARE E PREJARDHJEJE NGA PREVEZA NË MOLLË TË KUQE KEMI VEÇ NJË ATDHE" Nga Sokol BRAHAJ 10/05/2017 Ne të gjithë shqiptarët, pa dallime politike, krahinore, fetare e...

  BAC, ÇAMËRIA në KOSOVË: PA KOSOVË E ÇAMËRI S'KA SHQIPËRI

  BAC, ÇAMËRIA në KOSOVË: PA KOSOVË E ÇAMËRI S'KA SHQIPËRI Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, njëherësh nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, me rastin e 19-vjetorit të rënies së komandatit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij...

  KOSOVA ËSHTË ZEMRA e ÇAMËRIA ËSHTË SHPIRTI i SHQIPËRISË: KEMI VEÇ NJË ATDHE

  KOSOVA ËSHTË ZEMRA e ÇAMËRIA ËSHTË SHPIRTI i SHQIPËRISË, NE SHQIPTARËT KEMI VEÇ NJË ATDHE Ne fjalimin e bërë në Konventën e PDIU-së në Tiranë deputetja Mesila Doda, njëkohësisht dhe sekretarja e përgjithshme e PDIU'së duke folur...

  BOMBË TJETËR PËR GREQINË: PAPA GJON PALI II,UNË DO TË LUTEM PËR SHQIPTARËT E ÇAMËRISË

  BOMBË TJETËR PËR GREQINË NGA PAPA GJON PALI II: UNË DO TË LUTEM PËR VUAJTJET E SHQIPTARËVE TË ÇAMËRISË QË U JANË SHKAKTUAR NGA GREQIA SHKRUAN ATI I SHENJTE PAPA GJON PALI II NË LETËRPËRGJIGJEN E TIJ DREJTUAR SHOQATËS...

  O ARTA DADE: DO S’DO TI ÇËSHTJA ÇAME ËSHTË ÇËSHTJE KOMBËTARE DHE E TË GJITHË SHQIPTARËVE

  O ARTA DADE: DO S’DO TI ÇËSHTJA ÇAME ËSHTË ÇËSHTJE KOMBËTARE DHE E TË GJITHË SHQIPTARËVE shkruan adresen e vet te rrjetit social Vjollca Braho. Postimi i plotë;...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'