BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  PANDELI MAJKO: MBLIDHE MENDJEN E BËHU BURRË SHTETI

  Kategori: KRYESORET Tarih: 17-06-2017, 20:31
  PANDELI MAJKO: MBLIDHE MENDJEN E BËHU BURRË SHTETI
  PANDELI MAJKO: MBLIDHE MENDJEN E BËHU BURRË SHTETI

  ISHKRYEMINISTRI PANDELI MAJKO KA FOLE NDAJ ILIR METES (PRESIDENTI I ZGJEDHUR) PËR DEKLARIMET DHE PROTAGONIZMAT E TIJ QË PO BËN KOHËVE TË FUNDIT.

  MAJKO NUK KA HEZITUAR TË SHKRUAJ HAPTAS DUKE PËRDORUR NJË RETORIKË SHUMË TË RËNDE PËR ISHKOLEGUN E TIJ METEN, I CILI SOT ËSHTË PRESINDENT I ZGJEDHUR, PRA KRYETAR SHTETI.

  MAJKO KA POSTUAR NË FACEBOOKUN E TIJ NJË FOTO DOMETHËNËSE QË JEP SHUMË PËR TË KUPTUAR HALLAKATJEN E PAKUFIJSHME TË PRESINDETIT TË ZGJEDHUR. MES TË TJERASH MAJKO THEKSON:

  O LIRO MJAFT TANI SE KËTO NUK I SHËRBEJNË SHQIPËRISË,
  O LIRO LE NAMË DHE PO HABIT TË HUAJT,
  LIRO PO FYEN VENDIN TONË DHE PO ACARON MARRËDHËNIET POLITIKE, MBLIDHE MENDJEN E BËHU BURRË SHTETI…

  MESAZHI QË PUBLIKOI PANDELI MAJKO.


  SHENIM PER PRESIDENTIN…META
  Thellësisht i shqetësuar për deklarimet dhe protagonizmin e njëanshëm të presidentit të zgjedhur, Ilir Meta. Akuzat dhe paralajmërimet destabilizuese që ai po hedh këto ditë nuk i shërbejnë Shqipërisë. Ato habisin të huajt, fyejnë vendin dhe degradojnë marrëdhëniet politike.

  Si politikan i vjetër, ai duhet tja lërë pasionin e garës politike kolegëve që e zëvendësuan në Partinë e tij. Presidenti i zgjedhur, nuk i takon më pjesës por të tërës.

  Akuzat apo paralajmërimet nga podiume partiake janë të papërshtashme në rastin më të mirë. Presidenti i zgjedhur duhet ti lërë mënjanë “bombat” për mosdekretim qeverish dhe armatosjen e popullit…

  Si rregull, Presidenti shprehet për ato që ndodhin dhe jo për të kundërtën. Ai nuk është as gjykatës dhe as gjykatë. Qëndrimet e tij nuk janë gjykime emocionale por detyrime kushtetuese.

  Kritikat e një presidenti të sapozgjedhur për kryeministrin e vendit të tij nuk lexohen së pari në mediat fqinje. Punët e shqiptarëve zgjidhen në shtëpinë e tyre ku Presidenti i Republikës është një figurë qëndrore. Ai përfaqëson unitetin kombëtar dhe jo marrëdhëniet me fqinjët.

  Ajo që nisi si tur falenderimesh nga zoti Meta nuk ka pse kthehet në tur fyerjesh për ata që e zgjodhën. Presidenti i zgjedhur duhet të lërë LSI në fatin e vet politik dhe të përgatitet për “kujdestarinë” e Shqipërisë.
  Uroj reflektimin të presidentit të zgjedhur. Gjakftohtësia është cilësi që nuk është e shkruajtur në Kushtetutë. Kjo nuk justifikon të kundërtën.

  PANDELI MAJKO: MBLIDHE MENDJEN E BËHU BURRË SHTETI
  PANDELI MAJKO: MBLIDHE MENDJEN E BËHU BURRË SHTETI

  BesaTime.com

  O GREKË JU GARANTOJ SE KTHIMI YNË NË ÇAMËRINË E BEKUAR ËSHTË VETËM ÇËSHTJE KOHE

  "ÇAMËRIA ËSHTË TRUALL SHQIPTARË, I ZAPTUAR DHUNSHËM NGA SHTETI GREK. ÇAMËRIA KA ZOTËT E VET, E ATA JANË VETEM SHQIPTARËT. O GREKË JU GARANTOJ SE KTHIMI YNË NË ÇAMËRINË E BEKUAR ËSHTË VETËM ÇËSHTJE KOHE" ky ka qënë reagimi i...

  DIASPORA SHQIPTARE-TURQI URON PRESIDENTIN E RI Z. ILIR META

  DIASPORA SHQIPTARE-TURQI URON PRESIDENTIN E RI Z. ILIR META...

  PRESIDENTI NISHANI NË QABENË E SHENJTË: LIDERI I PARË SHQIPTAR QË VIZITON MEKEN E MEDINEN

  PRESIDENTI NISHANI NË QABENË E SHENJTË: LIDERI I PARË SHQIPTAR QË VIZITON MEKEN E MEDINEN Presidenti i shqiptarëve ndodhet në Arabinë Saudite për vizitë zyrtare ku gjatë kësaj vizite ka gjetë rastin të vizitojë vëndin më të...

  Presidenti Nishani priti Zv/Kryeministrin Kinez Zhang Gaoli

  Presidenti Nishani priti Zv/Kryeministrin Kinez Zhang Gaoli Presidenti Nishani përshëndeti vizitën e zotit Gaoli në Tiranë, duke e konsideruar si një shenjë domethënëse miqësie e të vëmendjes që Kina dhe zyrtarët e saj më të...

  PRESIDENTI IVANOV: ËSHTË PORDHA RUSE NË BREKËT E GRUEVSKIT

  PRESIDENTI IVANOV: ËSHTË PORDHA RUSE NË BREKËT E GRUEVSKIT do të thoshte profesor Bashkurti në shkrimin e tij të sotshem me titullin "Presidenti Ivanov, ushtari rusofil i Gruevskit"...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'