BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  HIQENI ATË TRA DHE HIQNI TURPIN TUAJ: MUNGESA E VITAMINËS BESË

  Kategori: KRYESORET Tarih: 31-03-2018, 14:28
  HIQENI ATË TRA DHE HIQNI TURPIN TUAJ: MUNGESA E VITAMINËS BESË

  HIQENI ATË TRA DHE HIQNI TURPIN TUAJ:
  MUNGESA E VITAMINËS BESË

  Nga Liljana ÇERRI


  Është i turpshëm konflikti mbi rrugën e kombit është po aq I turpshëm edhe viktimizimi I atyre qe e ndërtuan me paratë tona dhe ne fshehtësi te plote kishin planifikuar edhe taksen.

  Është poshtërsi nga këta që ne emër te mirëmbajtjes se Rrugës se Kombit po e vjedhin prapë.

  Turp mbi turpe po bëni o njerëz sepse nëse bota po tenton me mënyra te ndryshme te na bashkoje ju vete ju lanetër po ndani shqiptaret po I godisni aty ku u dhemb me shume ne portofol, gjithmonë një popull fukara është kapur për zhelesh dhe është përdorur sipas orekseve te oligarkëve te vetëzgjedhur gjoja me vote.

  Një budalla me para e dëgjojnë te gjithë ndërsa një fukara te mençur nuk e dëgjon as vetja e tij.

  Hiqjani emrin RRUGA E KOMBIT sepse kur ngritët atë tra vdiq ky emër dhe u hodh ne gremine. 3 here e vodhët nen këtë emër dhe prapë po vazhdoni.

  U lindet ju disa shqiptare për te shkatërruar këtë toke qe kurrë nuk e pa dritën e diellit pa gjak e pa konflikte. Kurrë nuk e lan rehat armiqtë e jashtëm por kurrë ama kurrë nuk mbaruan hamzallaret e brendshëm. Hiqeni ate tra dhe hiqni turpin tuaj,mjaft me se keni mundesi per te vjedhur diku tjeter. Çdo rruge duhet te taksohet por jo kjo,cdo kush te paguaj per çdo gje por jo ne ate rruge ku eshte e vetmja mundesi bashkimi dhe krenarie.

  Zoti I ruajtet Shqiptaret nga vetja e tyre dhe babezia qe u ka errur logjiken dhe ju ka nxire krenarinë.


  Liljana ÇERRI

  BesaTime.com

  DEFEKTET E FORMULËS SË “DY GJERMANIVE”

  DEFEKTET E FORMULËS SË “DY GJERMANIVE” "Duke qenë se formula e “dy Gjermanive” po hidhet prapë në qarkullim diplomatik dhe mediatik për raportet Serbi-Kosovë", sidomos tani që presidenti serb po bën disa lëvizje...

  "Çamët janë Shqiptarë dhe vendi i tyre është Çamëria"

  "Çamët janë Shqiptarë dhe vendi i tyre është Çamëria"...

  KREJT SHKIET QË JANË QYETARË TË SERBISË E KANË TË DREJTËN TA DIJNË SE ÇFARË KA NDODHUR NË KOSOVEN E SHQIPËTARËVE GJATË VITEVE 1998-1999

  KREJT SHKIET QË JANË QYETARË TË SERBISË E KANË TË DREJTËN TA DIJNË SE ÇFARË KA NDODHUR NË KOSOVEN E SHQIPËTARËVE GJATË VITEVE 1998-1999 Ish-Presidentja znj. Jahjaga me plot të drejtë duket se është e nevrikosur tej mase me shkiet...

  REAGIM ME VEND: MARIN MEMA, MOS E KRUANI ME GJETHE FIKU I DASHUR PRESIDENT IVANOV

  REAGIM ME VEND: MARIN MEMA, MOS E KRUANI ME GJETHE FIKU I DASHUR PRESIDENT IVANOV NE DIASPORA SHQIPTARE-TURQI MBESHTESIM PA ASNJE HEZIMITIM MENDIMET, PLANET, POLITIKAT PER TE MIREN E KOMBIT SHQIPTAR. NJE NDER REAGIMET E...

  ARGON TUFA REAGON: SULMI VANDAL NDAJ SHKRIMTARIT AZEM DELIU, NJI POSHTERIM FESË QË MENDONI SE E PËRFAQËSONI.

  ARGON TUFA REAGON: SULMI VANDAL NDAJ SHKRIMTARIT AZEM DELIU, NJI POSHTERIM FESË QË MENDONI SE E PËRFAQËSONI Profesor Agron TUFA reagon ashpër ndaj sulmit fizik kundra shkrimtarit Azem Deliu. Ai thotë që një sulm fizik kundrejt...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
► BesaTime është portal interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. Ka për qëllim tju përcjellë të Interesuarve drejtë për së drejti; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin e vërtetë dhe të pa-anshëm, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut.
► BesaTime operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht, është e pavarur, nuk ka lidhje me asnjë organizatë, parti apo lëvizje politike, financohet vetëm nga themeluesit e vet. Është vazhdimësi e Think Tank Besa Strategy. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. BesaTime në të njëjten kohë është portal ku Diaspora dhe Lobi Shqiptar në Turqi publikon.
►BesaTime është rrjet shqiptar i lajmeve, analizave dhe i mendimit strategjik, me seli në Izmir, Turqi. Rrjeti filloi pune më 28 nentor 2002 dhe mbulon lajmet botërore nga një këndvështrim objektiv. Çdo artikull i publikuar në portal mund të mos përputhet me idetë tona dhe për këtë arsye përgjegjësia i takon vetëm autorit.
► Kryeredaktori: Dr. Sokol Brahaj

Dizajn: CAN ARNAVUT - Kontakt: canarnavut@yandex.com