BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  REAGIM ME VEND: MARIN MEMA, MOS E KRUANI ME GJETHE FIKU I DASHUR PRESIDENT IVANOV

  Kategori: KRYESORET Tarih: 2-03-2017, 19:57
  REAGIM ME VEND: MARIN MEMA, MOS E KRUANI ME GJETHE FIKU I DASHUR PRESIDENT IVANOV
  REAGIM ME VEND: MARIN MEMA, MOS E KRUANI ME GJETHE FIKU I DASHUR PRESIDENT IVANOV
  NE DIASPORA SHQIPTARE-TURQI MBESHTESIM PA ASNJE HEZIMITIM MENDIMET, PLANET, POLITIKAT PER TE MIREN E KOMBIT SHQIPTAR. NJE NDER REAGIMET E SHKRUAJTURA MINUTA ME PARE NE PORTALIN E VET NE FACEBOOK, NGA VELLAI YNE, GAZETARI I NJOHUR I KOMBIT SHQIPTAR MARIN MEMA'S ESHTE SI ME POSHTE;

  Leter per Presidentin e FYROM...

  Zoti President i FYROM , Ivanov ju nuk mund te pengoni , te mbysni, te shuani zerin e shqiptareve dhe vullnetin e tyre ! Ai u shpreh qarte permes votes , ne nje proces te monitoruar nga vete ju dhe strukturat tuaja ne vend ! Mandatoni qeverine e re me platformen e propozuar nga shqiptaret , e te jeni te kenaqur me kaq, sepse per hir te se vertetes nese faktori shqiptar do te bashkohej do t'ju duhej tashme te benit llogari te tjera! Ju nuk keni asnje te drejte kushtetuese dhe ligjore te mohoni vullnetin e shprehur permes votes se çdo qytetari !!

  Shqiptaret ne FYROM nuk mund te jetojne me si te huaj ne vendin e tyre, nuk mund te pranojne te shtyhen apo kategorizohen si qytetare te dores se dyte !! Kjo eshte e vetmja mundesi qe te mbaheni serisht ne kembe !!! Lereni gjuhen e ekstremizmit, bajatisjet e vjelljet dala boje kunder shqiptareve qe nuk i sollet ju, por perkundrazi i gjetet e tashme po perpiqeni tu impononi edhe jetet !!! Kohet e kerbaçit, e burgosjeve, e nacionalizmave te semura kane marre fund , ndaj ju lutem hiqni dore nga ky pozicion i shkuar dhe aspak ne fryme te bashkejeteses!!

  Keto dite jane te shumte ata shqiptare nga zyrtaret me te larte te shtetit tek qytetaret e thjeshte qe ju kane shkruar ne perpjekje per t'ju bere kuptoni se rajoni kerkon tjeter fryme e vizion !! Pranoni kete keshillte tonen, kete mundesi per te ecur drejt stabilitetit !! Mos tregoni grushtat e as klithjet , ne nuk po e bejme kete !! Duhet te kuptoni se ne kurre nuk jemi drojtur te mbrojme veteveten, e kur eshte dashur kemi lene merite, inatet, perplasjet mes vedi , e jemi pergjigjur !!

  Ju lutem reflektoni si President e jo si rob i mare peng nga koret e çirrura te ekstremeve !!

  PS : Ne shqiptaret kemi nje shprehje (qe te gjithe po perpiqen t'jua thone ne menyre te anasjellte per kete çeshtje), me gjithe respektin mos e kruani me gjethe fiku i dashur President !!!!

  REAGIM ME VEND: MARIN MEMA, MOS E KRUANI ME GJETHE FIKU I DASHUR PRESIDENT IVANOV
  BesaTime.com

  ARSIMIMI NË GJUHEN SHQIPE U BË ZYRTARE NË TURQI

  ARSIMIMI NË GJUHEN SHQIPE U BË ZYRTARE NË TURQI NJOFTIM NGA, REPUBLIKA E TURQISË, MINISTRIA E ARSIMIT KOMBËTAR TURK: GJUHA SHQIPE ËSHTË FUTUR ZYRTARISHT NË PROGRAMIN ZYRTAR TË SHKOLLAVE QË NË KLASEN E PESTË FILLORE....

  KOSOVA ËSHTË ZEMRA e ÇAMËRIA ËSHTË SHPIRTI i SHQIPËRISË: KEMI VEÇ NJË ATDHE

  KOSOVA ËSHTË ZEMRA e ÇAMËRIA ËSHTË SHPIRTI i SHQIPËRISË, NE SHQIPTARËT KEMI VEÇ NJË ATDHE Ne fjalimin e bërë në Konventën e PDIU-së në Tiranë deputetja Mesila Doda, njëkohësisht dhe sekretarja e përgjithshme e PDIU'së duke folur...

  BOMBË TJETËR PËR GREQINË: PAPA GJON PALI II,UNË DO TË LUTEM PËR SHQIPTARËT E ÇAMËRISË

  BOMBË TJETËR PËR GREQINË NGA PAPA GJON PALI II: UNË DO TË LUTEM PËR VUAJTJET E SHQIPTARËVE TË ÇAMËRISË QË U JANË SHKAKTUAR NGA GREQIA SHKRUAN ATI I SHENJTE PAPA GJON PALI II NË LETËRPËRGJIGJEN E TIJ DREJTUAR SHOQATËS...

  PRESIDENTI IVANOV: ËSHTË PORDHA RUSE NË BREKËT E GRUEVSKIT

  PRESIDENTI IVANOV: ËSHTË PORDHA RUSE NË BREKËT E GRUEVSKIT do të thoshte profesor Bashkurti në shkrimin e tij të sotshem me titullin "Presidenti Ivanov, ushtari rusofil i Gruevskit"...

  SHPËTIM IDRIZI: PDIU ËSHTË PARTI SOVRANE, KOMBETARE KU EDHE E KEMI TREGUAR KËTË GJË. PDIU NUK ËSHTË AS SHPATË, AS JASTËK I ASNJËRËS.

  SHPËTIM IDRİZİ: ***PDIU ËSHTË PARTI SOVRANE, KOMBETARE KU EDHE E KEMI TREGUAR KËTË GJË. ***PDIU NUK ËSHTË AS SHPATË, AS JASTËK I ASNJËRËS. ***SI SHQIPTARE TE ÇAMËRISË NUK I KEMI BORXH KËRKUJT, JEMI NË GJENDJE TË FALIM DHE JEMI...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu Güncelleimage
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'