BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  ME RAMUSHIN: ME 4 SHKURT TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPIAN

  Kategori: KRYESORET Tarih: 1-02-2017, 20:05
  ME RAMUSHIN: ME 4 SHKURT TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPIAN

  ME RAMUSHIN: TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPİAN TË SHTUNËN MË DATËN 04-02-2017, ORA14:30
  Për lirimin e plotë të Ramush Haradinajt!
  Për kolektivin, Ahmet Gjanaj Deputet i Rajonit të Brukselit
  Kolektivi i shumicës së Shoqatave Shqiptare të Belgjikës, Hollandës, Luksemburgut, Francës, Zvicrrës dhe Gjermanisë ju ftojnë që të merrni pjesë në tubimin paqësor përballë Komisionit Evropian të shtunën më datën 04/02/2017 në orën 14:30.

  Konsiderojmë si të padrejtë arrestimin nga Franca të z. Ramush Haradinajt në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia në 2004. Ramush Haradinaj ishte një udhëheqës i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ushtri e rezistencës kundër genocidit ndaj popullatës civile Shqiptare të Kosovës ushtruar nga forcat militare e paramilitare serbe në 1998-99. Ishte UÇK-ja që me luftimet e saja në terren, e udhëhequr ndër të tjera nga Ramush Haradinajn, çoi, bashkë me bombardimet e forcave të NATO-së nga marsi deri ne qershor të vitit 1999, në largimin e militarëve dhe para-militarëve serbë duke i dhënë fund luftës së spastrimit etnik ndaj Shqiptarëve të Kosovës.

  ME RAMUSHIN: ME 4 SHKURT TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPIAN
  Për më tepër, Ramush Haradinaj është gjykuar, madje 2 herë, nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për Ish-Jugosllavinë dhë është shpallur i pafajshëm për të njëjtat akuzat që ngre urdhër-arresti i Serbisë.

  Serbia nuk ka legjitimitetin të lëshojë urdhë-arreste as dhe të tentojë të njollosë një figurë si ajo e luftëtarit të lirisë së popullit martir shqiptar të Kosovës Ramush Haradinajn as të asnjë pjesëtari të vetëm të UÇK-së ! Duke pasur parasysh se Franca ka marrë pjesë në fushatën e bombardimeve të forcave të NATO-së kundër Serbisë në 1999, që është një ndër vendet e para që ka njohur pavarësinë e Kosovës, është me standarda të larta demokratike një ndër bashkëthemeluesit e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për is-Jugosllavinë dhe me kontribute të larta financiare e njerzore për shtetndërtimin e Republikës së Kosovës, nuk duhët dhe nuk mund të bjerë në nivelin e shpifur të standarteve të demokracisë dhe të drejtësisë të Serbisë por duhët të bazohët në standartet demokratike, humane dhe të drejtësisë që vetë ka prodhuar duke qenë shekuj të tërë vend inspirimi për të gjithë botën e civilizuar. Andaj, i kërkojmë Gjykatave franceze të lirojnë pa kushte ish-Kryeministrine e Kosovës z. Ramush Haradinajt !

  Organizatorët : Shoqatat Albabel dhe Qendra kulturore Vatra (Bruksel), Konica (Bruksel), Dora Dorës (Huy), Makowal (Namur), Konica (Bruksel), Eagle Event (Bruksel), Nënë Tereza (Anvers), Dardania (Tielt), Rinia (Gent), Nënë Tereza (Namur), Shoqata Humanitare Shpresa e Re (Bruksel), Iliria (Tongeren), Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptarë në Belgjikë, Adelaar (Anvers), Iliria (Luksemburg), shoqatat të Francës, Zvicrrës dhe Gjermanisë.
  ME RAMUSHIN: ME 4 SHKURT TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPIAN
  Për kolektivin, Ahmet Gjanaj, Deputet i Rajonit të Brukselit

  BesaTime.com
  Klrskd 16 Temmuz 2024 16:43

  calan 240mg pill - <a href="https://infoheartdisea.com/cardizem/">purchase diltiazem pills</a> cheap tenoretic
  Alıntı yap
  Ypimet 16 Temmuz 2024 19:31

  tenormin order - <a href="https://heartmedinfox.com/sotalol/">purchase betapace generic</a> buy generic coreg over the counter
  Alıntı yap
  Cbdepk 18 Temmuz 2024 20:39

  generic atorlip - <a href="https://infoxheartmed.com/">buy generic atorvastatin for sale</a> buy bystolic 20mg generic
  Alıntı yap
  Ufrnmr Dün, 23:20

  gasex medication - <a href="https://herbalinfomez.com/diabecon/">purchase diabecon online</a> cheap diabecon pills
  Alıntı yap

  PRESIDENTI IVANOV: ËSHTË PORDHA RUSE NË BREKËT E GRUEVSKIT

  PRESIDENTI IVANOV: ËSHTË PORDHA RUSE NË BREKËT E GRUEVSKIT do të thoshte profesor Bashkurti në shkrimin e tij të sotshem me titullin "Presidenti Ivanov, ushtari rusofil i Gruevskit"...

  O “YLLI” I DREJTËSISË PO ME DASHNORET Ç’KANË ?

  PO ME DASHNORET Ç’KANË? pyet Mira Kazhani pas prononcimit për mediat që bëri Ylli i drejte(!)sisë pasi e larguan nga posti më i SHTREMBËRT ministror, ai i drejtësisë... ku një gjë e lehtë për opinionin shqiptar është kjo pyetja:...

  ÇAMËRI, MOJ ÇAMËRI "SHPALLJEN E PAVARËSISË QË TA BËNË, ËSHTË SI NJË KASTRAVEC MES PJESHKAVE”

  [b]ÇAMËRI, MOJ ÇAMËRI "SHPALLJEN E PAVARËSISË QË TA BËNË, ËSHTË SI NJË KASTRAVEC MES PJESHKAVE” DO TË THOJË AKTIVISTI I ÇËSHTJES SHQIPTARE, ÇAMI I AMERIKËS ELSHANI.... Duhet ta dimë mirë se, Pavarësia e Çamërisë nuk shpallet në...

  Maxhoranca dhe Opozita Bashkohen Kundra Serbisë

  Qeveria e Kosovës u mbështet për herë të parë që nga fillimi i mandatit të saj, dy vjet më parë, nga një deputet i Vetëvendosjes, në një veprim të saj. Për ta marrë këtë mbështetje, qeverisë iu desh ta ndërmarrë një vendim të...

  SHPËTIM IDRIZI: PDIU ËSHTË PARTI SOVRANE, KOMBETARE KU EDHE E KEMI TREGUAR KËTË GJË. PDIU NUK ËSHTË AS SHPATË, AS JASTËK I ASNJËRËS.

  SHPËTIM IDRİZİ: ***PDIU ËSHTË PARTI SOVRANE, KOMBETARE KU EDHE E KEMI TREGUAR KËTË GJË. ***PDIU NUK ËSHTË AS SHPATË, AS JASTËK I ASNJËRËS. ***SI SHQIPTARE TE ÇAMËRISË NUK I KEMI BORXH KËRKUJT, JEMI NË GJENDJE TË FALIM DHE JEMI...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
► BesaTime është portal interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. Ka për qëllim tju përcjellë të Interesuarve drejtë për së drejti; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin e vërtetë dhe të pa-anshëm, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut.
► BesaTime operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht, është e pavarur, nuk ka lidhje me asnjë organizatë, parti apo lëvizje politike, financohet vetëm nga themeluesit e vet. Është vazhdimësi e Think Tank Besa Strategy. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. BesaTime në të njëjten kohë është portal ku Diaspora dhe Lobi Shqiptar në Turqi publikon.
►BesaTime është rrjet shqiptar i lajmeve, analizave dhe i mendimit strategjik, me seli në Izmir, Turqi. Rrjeti filloi pune më 28 nentor 2002 dhe mbulon lajmet botërore nga një këndvështrim objektiv. Çdo artikull i publikuar në portal mund të mos përputhet me idetë tona dhe për këtë arsye përgjegjësia i takon vetëm autorit.
► Kryeredaktori: Dr. Sokol Brahaj

Dizajn: CAN ARNAVUT - Kontakt: canarnavut@yandex.com