BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  SKANDAL KOMBËTAR (video): SOVRANITETI I SHTETIT SHQIPTAR VDIQ, NË NJË STENDË PANAIRI LIBRASH, NË TIRANË, NË “VITIN E SKËNDERBEUT”

  Kategori: KRYESORET Tarih: 17-05-2018, 17:28
  SKANDAL KOMBËTAR (video): SOVRANITETI I SHTETIT SHQIPTAR VDIQ, NË NJË STENDË PANAIRI LIBRASH, NË TIRANË, NË “VITIN E SKËNDERBEUT”
  SKANDAL KOMBËTAR: (video)
  SOVRANITETI I SHTETIT SHQIPTAR VDIQ, NË NJË STENDË PANAIRI LIBRASH,
  NË TIRANË, NË “VITIN E SKËNDERBEUT”

  Video-1 Me pëlqimin e Kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit Ditmir Bushati
  Në Panair hiqet emri Çamëri dhe përdhoset FLAMURI KOMBËTAR
  Video e xhiruar nga një celular sepse qeveria e Tiranës nuk ka lejuar hyrjen e mediave publike
  https://www.facebook.com/pdiu.al/videos/1869994533040267/

  Video-2 Reagime të ashpëra si nga kryetari i PDIU'së Shpëtim Idrizi po ashtu dhe nga Shoqata Çamëria e Tiranës dhe e Kosovës.
  https://www.facebook.com/pdiu.al/videos/1869947126378341/?hc_ref=ARTGA4oe_NixhJZ4iPD4AIj2pMgGN7B-cIZKeRlxgtHRUr_BjIW2uo7HPbLZWtkyV7Y

  REAGIME NGA SHOQATA ÇAMËRIA E KOSOVË SHQIPTARE
  A' JU IKU TRURI...?

  E Nderuara dhe shumë e Rrespektuara Nëna Shqipëri.
  Ne Shoqata Çamëria Kosovë
  po i percillim me shumë shqetsim të madh, të gjitha ngjarjet, që kan të bëjn me Trojet Shqiptare, e në Veqanti Qështjen Çame,
  I Nderuari Kryeminister Edi Rama, I Nderuari President Ilir Meta,
  Ne Shqiptaret e Dardanis, jemi Shumė të shqetsuar me të Gjitha qa po ndodh me proceset e Bisedimeve, me shtetin Shovenist Grek,
  E në Veqanti Akti i shëmtuar që ndodhi sot në panairin e Librit, ku në mes të Tiranës jepet urdhëri për Heqjen e Librave, që kan të bëjn me Historin e Lavdishme të popullit Shqiptarë, nga ÇAMËRIA
  Në Emër të mbi 57.000 Antarve të Shoqata Qameria Kosove
  ju Bëjm Thirrje që ti merrni hapat e Duhur, që mos të ndodhë një gjë e tillë më kurrë,
  Dhe kjo let të jet hera e Fundit, si dhe Vrejtja e Fundit.
  për ndryshe jemi të Detyruar që Antarve tanë të ju bëjm Thirrje që të nisen për Tiranë, dhe të ju Bashkohen Shoqates Patriotike Çamëria, në Tiranë, për ti Mbrojtur Librat dhe Kulturën tonë Shqiptare,
  Mos e Merreni kët si kërcnim...
  por nese na detyroni që ne të vimë në Tiran,
  NE NUK DO KTHEHEMI PA MBARU PUNË...?
  Kryetari
  Shoqata Çamëria Kosovë
  Nexhmi Muçiqi


  Shoqata e Kultures Shqiptare Alaçatı-Çeşme në Izmir të Turqisë
  Ka reaguar ashpër për skandalin dhe e quan aktin e turpshëm dhe dënon ashpër skandalin që luan me dinjitetin dhe sovranitetin e Kombit Shqiptar, dhe ka bërë thirrje organeve kopetente të nxjerri para drejtësisë përgjegjësit e këtij skandali.
  Ne si Shoqatë por edhe si Shqiptarë të Turqisë, jemi me miliona dhe me një shenjë që dërgon Nëna Jonë Shqipëri, jemi të gatshëm ti bashkohemi thirrjeve kombëtare të Shoqatës Çamëria e Kosovës dhe të Shoqatës Patriotike Çameria të Tiranës.
  I nderuar Presidenti z.Meta, i nderuar Kryeministri z.Rama, i nderuar Kryetari i Parlamentit z.Ruçi, i nderuar Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme z.Bushati, jeni të lutur të mos gjunjëzoheni përpara askujt, përpara asnjë shteti, ta dije mbarëbota që Çamëria ka qënë, është dhe do jetë e jona, do jetë shqiptare, ne nuk e falim dhe nuk lejojmë askënd të negociojë në dëm të Çamërisë e mbarë treva tona Shqiptare. Ne miliona shqiptarë të Turqisë jemi të tuajt, jemi me ju e për ju dhe jemi gati kurdoherë që ka nevojë Mëmëdheu!
  İbrahim Topalli
  Kryetari
  dhe Kryesia e Shoqata e Kulturës Shqiptar Alaçatı-Çeşme, İZMİR.  BesaTime.com

  KREJT KOSOVA N'KËMBË: VJEN NË TIRANË PËR TI DALË ZOT ÇAMËRISË E DETIT SHQIPTAR

  KREJT KOSOVA N'KËMBË: VJEN NË TIRANË PËR TI DALË ZOT ÇAMËRISË E DETIT SHQIPTAR KRYETARI I SHOQATËS ÇAMËRIA-KOSOVË NEXHMI MUÇIQI: SOT NUK JEMI KËTU PËR TË BËRË ZHURMË, POR, PËR T’JA BËRË TË QARTË BOTËS MBARË SE SHQIPTARËT JANË TË...

  PROTESTA MBARËKOMBËTARE SHQIPTARE: ÇAMËRI, NE JEMI GJALLË DHE NË KËMBË

  PROTESTA MBARËKOMBËTARE SHQIPTARE: ÇAMËRI, NE JEMI GJALLË DHE NË KËMBË E Shtunë: 24 SHKURT 2018, TIRANË/SHQIPËRI Ora: 12:00 MBARËKOMBI SHQIPTAR PROTESTON: PËR MBROJTJE TË ATDHEUT E TË SHQIPTARËVE Në Mbrojtje të Atdheut, Tokës,...

  O GREKË JU GARANTOJ SE KTHIMI YNË NË ÇAMËRINË E BEKUAR ËSHTË VETËM ÇËSHTJE KOHE

  "ÇAMËRIA ËSHTË TRUALL SHQIPTARË, I ZAPTUAR DHUNSHËM NGA SHTETI GREK. ÇAMËRIA KA ZOTËT E VET, E ATA JANË VETEM SHQIPTARËT. O GREKË JU GARANTOJ SE KTHIMI YNË NË ÇAMËRINË E BEKUAR ËSHTË VETËM ÇËSHTJE KOHE" ky ka qënë reagimi i...

  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar

  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar...

  BAC, ÇAMËRIA në KOSOVË: PA KOSOVË E ÇAMËRI S'KA SHQIPËRI

  BAC, ÇAMËRIA në KOSOVË: PA KOSOVË E ÇAMËRI S'KA SHQIPËRI Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, njëherësh nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, me rastin e 19-vjetorit të rënies së komandatit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu Güncelleimage
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'