BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar

  Kategori: KRYESORET / LAJME / POLITIKE&EKONOMI / RAJONI / BOTA Tarih: 15-05-2017, 12:04
  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar


  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi:
  Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar


  Sokol BRAHAJ

  Takim i pritshem i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj me liderin e PDIU'së Shpetim Idrizi kaloi me surpriza të mëdha për opinionin shqiptar.
  Edhe pse dy liderët nuk kanë publikuar asgjë nga biseda e bërë mes tyre, burime të sigurta pranë të dy partive bëjnë të ditur se ky takim nuk ishte thjeshtë veç një vizitë e Idrizit për ti thënë Haradinajt "Mirseardhje" por, siç është programuar shumë kohë para në këtë vizitë u arrit unifikimi i plotë i marrveshjes me një strategjie udhëtimi për një "Aleancë Strategjike" për të mirën e kombit. Më ketë takim mësohet se është formua "Aleanca Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar Shqiptar".

  Në lidhje me këtë takim Shpëtim Idrizi publikon një mesazh në facebookun e tij zyrtar i cili thotë që Ramush Haradinajit i shpreha personalisht gëzimin e madh që patëm për kthimin e tij në atdhe. Postimi origjinal i postuar është si më poshtë;


  Shpëtim Idrizi:"""Gjatë vizitës që bëra në Prishtinë u takova edhe me ish-komandantin e shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , mikun tim Ramush Haradinaj.
  Ai dhe familja e tij ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për kauzën kombëtare dhe i shpreha personalisht gëzimin e madh që patëm për kthimin e tij në atdhe.
  Vendimi i vonuar i gjykatës franceze për lejimin e kthimit të tij ishte një konfirmim më shumë për pastërtinë e luftës së bërë nga populli shqiptar për liri e pavarësi.
  Të gjithë shqiptarët, kudo që janë, krenohen me luftën e ndershme e fisnike të UÇK-së dhe me veprën historike të luftëtarëve të saj.""""


  Ramush Haradinaj dhe Shpetim Idrizi: Aleancë Strategjike për Ardhmërinë e Drejtësisë, Integrimit dhe Unitetit Kombëtar

  Ndërsa "Shoqata Çamëria Kosovë" në lidhje me këtë vizitë ka publikuar këtë mesazh: """Takim miqësor dhe informues u zhvillua sot në mes të kryetarit të shoqatës "Çamëria" Kosovë, z.Nexhmi Muçiqi më liderin e AAK-së, z.Ramush Haradinaj dhe liderin e PDIU, z.Shpetim Idrizi. Të dy lideret e partive respektive, lavdëruan punën nga shoqata "Çamëria" Kosovë, për të cilën z.Muçiqit i shprehen komplimente për të gjitha aktivitetet në interes të kombit shqipëtar dhe në sensibilizimin e çështjes së çamëve.""".

  Sokol BRAHAJ
  15/5/17
  BesaTime.com

  SHQIPTARË, NGA PREVEZA NË MOLLË TË KUQE KEMI VEÇ NJË ATDHE

  "NE TË GJITHË SHQIPTARËT, PA DALLIME POLITIKE, KRAHINORE, FETARE E PREJARDHJEJE NGA PREVEZA NË MOLLË TË KUQE KEMI VEÇ NJË ATDHE" Nga Sokol BRAHAJ 10/05/2017 Ne të gjithë shqiptarët, pa dallime politike, krahinore, fetare e...

  "MIRË SE ERDHE RAMUSHI JONË" URIMI NGA DIASPORA SHQIPTARE - TURQI

  "MIRË SE ERDHE RAMUSHI JONË" URIMI NGA DIASPORA SHQIPTARE - TURQI...

  BAC, ÇAMËRIA në KOSOVË: PA KOSOVË E ÇAMËRI S'KA SHQIPËRI

  BAC, ÇAMËRIA në KOSOVË: PA KOSOVË E ÇAMËRI S'KA SHQIPËRI Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, njëherësh nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, me rastin e 19-vjetorit të rënies së komandatit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij...

  ME RAMUSHIN: ME 4 SHKURT TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPIAN

  ME RAMUSHIN: TUBIM PAQËSOR PËRBALLË KOMISIONIT EVROPIAN TË SHTUNËN MË DATËN 04-02-2017, ORA14:30 Për lirimin e plotë të Ramush Haradinajt! Për kolektivin, Ahmet Gjanaj Deputet i Rajonit të Brukselit Kolektivi i shumicës së...

  SHPËTIM IDRIZI: PDIU ËSHTË PARTI SOVRANE, KOMBETARE KU EDHE E KEMI TREGUAR KËTË GJË. PDIU NUK ËSHTË AS SHPATË, AS JASTËK I ASNJËRËS.

  SHPËTIM IDRİZİ: ***PDIU ËSHTË PARTI SOVRANE, KOMBETARE KU EDHE E KEMI TREGUAR KËTË GJË. ***PDIU NUK ËSHTË AS SHPATË, AS JASTËK I ASNJËRËS. ***SI SHQIPTARE TE ÇAMËRISË NUK I KEMI BORXH KËRKUJT, JEMI NË GJENDJE TË FALIM DHE JEMI...

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'