BESA TIME®

Portali i Lajmit të Vertetë

  Oficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të Turqisë

  Kategori: KRYESORET Tarih: 31-08-2017, 11:52
  Oficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të Turqisë

  Oficerë dhe familjarë të FSK-së vizituan Republikën e Turqisë

  Oficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të Turqisë

  Një delegacion i pjesëtarëve të Ministrisë së MFSK-së dhe FSK-së, nga data 24-30 gusht 2017, në cilësinë e mysafirëve të Forcave të Armatosura të Republikës së Turqisë, vizituan Turqinë. Vizita ishte kthyes, pasi që një delegacion i Ministrisë dhe Forcave të Armatosura të Turqisë, gjatë muajit korrik, kishte vizituar Kosovën. Vizita kishte karakter social-kulturor dhe u realizua në kuadër të bashkëpunimit midis Ministrisë së FSK-së dhe Ministrisë së Mbrojtjes së Turqisë si dhe mes FSK-së dhe Forcave të Armatosura të Turqisë, me shkëmbimin e personelit civil dhe ushtarak.

  Gjatë qëndrimit në Turqi, delegacioni i FSK-së, realizoi vizita në vendet historike dhe kulturore si, në: Kalanë e Pambukut, Shtëpinë e Shën Mërisë, qytetin Antik EFES, Hamamin Turk dhe Ishujt e plazhit të Ozderes, ku u njohën me të kaluarën historike të tyre, si dhe shkëmbyen eksperienca të dyanshme.

  Gjithashtu, delegacioni i FSK-së, gjatë vizitës në qytetin Denizli, në komandën ushtarake të qytetit, u pritën nga koloneli Gultekin YARALI, ish-këshilltar i Ministrit dhe Komandantit të FSK-së.

  Delegacioni i FSK-së, në qendrën ushtarake Ozdere, u pritë nga gjeneral brigade Turan Toker -komandant i shkollës ushtarake të aviacionit.

  Delegacioni i FSK-së, ka vlerësuar lartë mikpritjen dhe mundësinë për vizitat në vendet historike si dhe ka falënderuar përzemërsisht Ministrinë dhe Forcat e Mbrojtjes së Turqisë. Nga: http://www.mksf-ks.org/?page=1%2C24%2C2065#.WaV2KhmxXqA

  Oficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të TurqisëOficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të TurqisëOficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të TurqisëOficerë të FSK-së (Ish-ushtarë të UÇK'së) Vizituan Zonën Egje të Turqisë  BesaTime.com

  Diaspora Shqiptare në Turqi Mbledhjen e Rradhës e Bëri dje në Izmir Për Aktualitetin Shqiptar

  Diaspora Shqiptare Turqi u mblodh dje me 12 Maj 2017 në Seferihisar të Izmir'it për konsultim të zhvidhimeve të fundit dhe orëvajtjes së aktualitetit të Shqipërisë Kosovës, Maqedonisë e mbarë trevava shqiptare....

  "FONDI SOVRAN" 200 MILIARDË DOLLARË

  TË HËNËN STARTOI ME 200 MILIARDË DOLLARË “FONDI SOVRAN I PASURISË SË TURQISË" I CILI SYNON 10-SHEN E PARË NË BOTË Qeveria e Ankarasë bën të ditur se Fondi Sovran i Pasurisë së Turqisë, që parashikohet të arrijë vlerën e 200...

  ATHINË-BEOGRAD RINOVIM I MARRËDHËNIVE STRATEGJIKE: ÇFARË SHKRUAJNË ANALISTËT E ANKARASË

  ATHINË-BEOGRAD RINOVIM I MARRËDHËNIVE STRATEGJIKE: ÇFARË SHKRUAJNË ANALISTËT E ANKARASË Gjatë vizitës së kryeministrit grek, Aleksis Cipras në Beograd u vendos për krijimin e një Bordi të Përbashkët të Lartë Këshillues dhe...

  MPJ: VEPRIMET KONSULLORE NGA DATA 16 JANAR 2017 VETËM ONLINE

  MPJ: VEPRIMET KONSULLORE NGA DATA 16 JANAR 2017 VETËM ONLINE Konullatat shqiptare nëper botë lajmërojnë se nga data 16 janar 2017 për të gjitha veprimet konsullore aplikohet vetëm online....

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESATIME►QË NGA 2002’SHI©◄

Të gjitha tekstet, imazhet dhe përmbajtjet në botimin e kësaj faqe interneti i përkasin BesaTime©. Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i paautorizuar i kësaj faqeje.
Kontakt: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
RRETH NESH►
1-BESATIME: ËSHTË Portal Interneti i Shtypit të Lirë, i Mendimit Ndryshe dhe Respektues i Etikës dhe Prencipeve të Shtypit. 2-BESATIME: KA PËR QËLLIM TJU PËRCJELLË TË INTERESUARVE DREJTË PËR SË DREJTI; Lajmin, Informacionin, Analizen, Studimin, Kërkimin, Raportin E VËRTETË DHE TË PA-ANSHËM, në fushen; Strategjike, Politike, Ekonomike, Sociale, Diplomatike, Kulturore, Artistike, Sportive si dhe në çdo temë tjetër që i përket njeriut. 3-BESATIME: ËSHTË E PAVARUR, nuk ka lidhje me asnjë Organizatë, Parti apo Lëvizje Politike. Financohet Vetëm nga Themeluesit e Vet. 4-BESATIME: Operon në fushën e informacionit dhe të shtypit në gjuhen Shqip, Turqisht dhe Anglisht. Është vazhdimësi e “Think-Tank Besa Strategy [2002]”. Në përgjithësi vepron në të gjithë Botën, Bashkimin Evropian dhe Ballkanin. Në veçanti tregon intensivitet për çështje që kanë të bëjnë me Shqiptarët në Rajon dhe Turqinë. 5-BESATIME: Çdo shkrim i publikuar nё portal mund tё mos përputhet me mendimin tonë, dhe pёr kёtё arsye pёrgjegjёsia e shkrimit nё portal i pёrket vetem autorit. 6-BESATIME: Në të njëjten kohë është portali i vetem zyrtar ku “DIASPORA DHE LOBI SHQIPTAR NË TURQI” publikon. 7-Kryeredaktor: Sokol Brahaj◄

Dizajn: Shaban ILIRI, Perkthimi ne Shqip Can ARNAVUT - Kontakt: shabaniliri35@gmail.com'